wtorek, 13 września 2011

Wrzesień - Wycieczka do Bytomia Odrzańskiego i Nowej Soli   10 września 2011 jedna z pracownic brała udział w wycieczce bibliotekarzy do pięknych lubuskich miasteczek - Bytomia Odrzańskiego i Nowej Soli.
   Podczas wycieczki była możliwość zwiedzenia tamtejszych bibliotek, zapoznania się z tamtejszymi metodami pracy oraz wymiana doświadczeń z pracującymi tam koleżankami. Trzeba przyznać, że tamtejsze biblioteki działają bardzo prężnie i warto podpatrzeć i skorzystać z ich pomysłów.
Po spotkaniach był czas na zwiedzanie miasteczek. W Bytomiu Odrzańskim zachwycał ryneczek, z figurą kota i siusiającego chłopczyka i piękny ratusz otoczony urokliwymi kamieniczkami, potem średniowiecznymi schodami rybackimi zeszliśmy nad Odrę i dalej zwiedzaliśmy to urocze miasteczko.
W Nowej Soli zwiedziliśmy świeżo odrestaurowaną bibliotekę, położoną w klimatycznym parku, byliśmy także w Muzeum Krasnala, gdzie widzieliśmy wielką, wysoką na 5,4 m figurę Solusia.
   Wycieczka była cudowna, pozostawiła wiele wrażeń i niedosytu, że nie dało się rady zobaczyć wszystkiego. Czekamy na kolejną wyprawę :)  
 biblioteka w Bytomiu Odrzańskim
legendarny kot odprowadzający zbłąkanych na bytomskim rynku


 schody rybackie


 uliczka przy rynku biblioteka w Nowej Soli


 kalendarz - końcowy efekt projektu "Mam apetyt na czytanie"


 drewniana chatka w Parku Krasnala


 Soluś

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz