wtorek, 22 października 2019

Warsztaty filmowe


16 października w ramach wspierania szkół i placówek oświatowych w realizacji  zadań edukacyjnych i wychowawczych gościliśmy w bibliotece panią Magdalenę Janas z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.
 

Klasa Vd ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sulęcinie wzięła udział w warsztatach pt. „Nieme kino pana w meloniku”. Uczniowie dowiedzieli się jak kiedyś kręcono filmy i poznali sylwetkę aktora Charlie Chaplina. W trakcie spotkania wykonali krótkie ćwiczenia z wykorzystaniem atrybutów charakterystycznych dla Chaplina oraz wcielili się w rolę reżyserów z epoki kina niemego  przygotowując krótkie scenki prezentujące komizm sytuacyjny.

Na zakończenie warsztatów uczniowie mogli  wystąpić w roli Charliego Chaplina i zapozować do zdjęcia z wąsikiem, w meloniku i z charakterystyczną laseczką.


Dla uczniów  klasy II A z I LO w Sulęcinie zostały przygotowane warsztaty pt „Jak to się kręci? Czyli krótka historia filmu” .
Uczestnicy spotkania poznali krótką historię kinematografii oraz zdobyli wiedzę na temat podstawowych gatunków filmowych. Celem zajęć było także doskonalenie umiejętności  analizy i interpretacji obrazu filmowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz