środa, 9 października 2019

V Ogólnopolska Noc Bibliotek 2019


Biblioteka Pedagogiczna we współpracy z Biblioteką Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sulęcinie wzięła udział w tegorocznej V Ogolnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” organizowanej z inicjatywy Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Razem z nami w akcji wzięło udział 1761 bibliotek z całej Polski.
Sulęcińska Noc Bibliotek przebiegała pod hasłem „Sowa mądra głowa” i jak łatwo się domyśleć  wszystkie działania skupiały się wokół tych nocnych ptaków .

W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy VI c ze SP 1 w Sulęcinie. Naszym gościem  specjalnym był Pan Marek Pławuszewski z Nadleśnictwa Sulęcin, który bardzo ciekawie opowiadał o zwyczajach i życiu sów.

Sowią tematyką przepełnione były również pozostałe zajęcia. Uczniowie zagrali w edukacyjną grę planszową „Sowi żywot”,  memory „Gdzie mieszkam?”, domino „Znane i nieznane fakty z życia sów” oraz mieli okazję wykazać się spostrzegawczością w trakcie układania puzzli z wizerunkiem sowy włochatki  i sóweczki.

Nocne warsztaty w bibliotece zakończyliśmy wspólnym składaniem sów z elementów orgiami modułowego. I to okazało się nie byle jakim wyzwaniem, ponieważ nasza sowa składała się z 228 elementów. 
 
Podczas Nocy Bibliotek można było obejrzeć wystawę „Sowa mądra głowa” przedstawiającą sowy żyjące w polskich lasach oraz zapoznać się z literatura popularnonaukową na temat ptaków drapieżnych. Na wystawie nie zabrakło tez kilku wierszy  o sówkach autorstwa polskich pisarzy takich jak Aleksander Fredro czy Jan Brzechwa.
 

Na zajęciach wykorzystano materiały  z pakietu edukacyjnego  wydanego w ramach projektu „Sowy Polski” , realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz