czwartek, 24 maja 2018

V spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu sulęcińskiego

23 maja odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie nauczycieli bibliotekarzy. W ramach prezentacji dobrych praktyk uczestniczyłyśmy jako obserwatorzy w Pierwszym Szkolnym Escape Room pn. ZAMKNIĘCI W BIBLIOTECE. Imprezę dla uczniów z klas szóstych swojej szkoły zorganizowała pani Jadwiga Nitecka bibliotekarka ze SP Nr 2 w Sulęcinie. Przy organizowaniu samej imprezy oraz przy tworzeniu zagadek i szyfrów pomagały wszystkie uczestniczki sieci. Skorzystałyśmy także ze wskazówek i doświadczenia pani Elizy Paternowskiej z Biblioteki Pedagogicznej WOM w Gorzowie Wlkp., którą gościłyśmy na III spotkaniu sieci.
Escape room czyli pokój zagadek to nowa forma pracy z czytelnikiem, która cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i młodzieży jak i dorosłych.
Sulęciński pokój zagadek nawiązywał do literatury młodzieżowej oraz kanonu lektur szkolnych. Obie grupy rozwiązały wszystkie zadania i znalazły klucz-symbol wyjścia z pokoju.

Gratulujemy uczniom umiejętności pracy w grupie, logicznego myślenia, kreatywności, spostrzegawczości oraz znajomości literatury, ponieważ bez tego, jak zauważyła jedna z bibliotekarek, żaden z uczestników zabawy nie potrafiłby skojarzyć ze sobą tajemniczych liczb, przedmiotów i znaków.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz