czwartek, 17 maja 2018

Tydzień Bibliotek

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
 
Tydzień Bibliotek opłynął u nas pod hasłem "Gramy i Czytamy".  Biblioteka Pedagogiczna przygotowała z tej okazji  gry towarzyskie  promujące książki.
Klasa III F ze SP Nr 2 w Sulęcinie pod opieką wychowawcy pani Katarzyny Bachty rozegrała turniej pod nazwą BAJKOWA PARA. W grze uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością i refleksem oraz znajomością postaci z bajek. Uczestnicy w zespołach trzy i czteroosobowych rozegrali cztery rundy, które pozwoliły wyłonić lidera z każdego zespołu. Najlepsi z pięciu  zespołów zagrali o tytuł mistrza i wicemistrza BAJKOWEJ PARY.
Mistrzem klasy III F w grze towarzyskiej BAJKOWA PARA został Jan Ciećwierza a wice mistrzami Zuzia Kossakowska i Zuzia Górz.
BAJKOWA PARA została opracowana na podstawie gry DOBBLE wydanej przez REBEL.plW Szkole Podstawowej w Wędrzynie, w klasie III B, grze towarzyszyły duże emocje. Uczniowie szybko opanowali zasady gry i z wielkim zaangażowaniem  uczestniczyli w turnieju.Wszyscy uczniowie okazali się mistrzami w odnajdywaniu bajkowych par i rozpoznawaniu postaci. Szkoda, ze tylko jedną osobę mogliśmy okrzyknąć Mistrzem kl. IIIB w Turnieju BAJKOWA PARA.


Klasy czwarte ze SP NR 1 w Sulęcinie wzięły udział w grze  strategicznej KSIĄŻKOBIRYNT. Uczniowie w zespołach trzy i czteroosobowych mieli za zadanie zdobyć jak największą ilość punktów, które znajdowały się na książkach. Gra polegała na ułożeniu nieprzerwanej ścieżki labiryntu od książki do bibliotekarza. Uczniowie, którym udało się wypożyczyć od symbolicznego bibliotekarza jak najwięcej wartościowych książek prezentowali je pod koniec zajęć swoim kolegom. Celem zajęć było rozpropagowanie książek ze szkolnej biblioteki i zachęcenie uczniów do sięgnięcia po te pozycje. Impreza czytelnicza została zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną i  bibliotekę szkolną SP NR 1.


KSIĄZKOBIRYNT opracowano na podstawie gry strategicznej KOTOBIRYNT
 autorstwa  Antoine Bauza wydanej przez REBEL .pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz