piątek, 27 października 2017

"Spotkanie z Bajką" - "Czerwony Kapturek"

   W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań promujących czytelnictwo wśród najmłodszych zatytułowany "Spotkanie z Bajką". W październikowych spotkaniach wykorzystujemy książki zakupione w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
   18.10.2017 i 19.10.2017 na spotkaniach prowadzonych w sulęcińskich przedszkolach czytaliśmy bajkę o Czerwonym Kapturku. Nie było to zwykłe czytanie, gdyż w książce nie było tekstu. Najpierw obejrzeliśmy wycięte z figury papierowe figury w różnych kolorach, dzieci zastanawiały się, co mogą one symbolizować. Po obejrzeniu pierwszej ilustracji wspólnie doszliśmy do tego, jaką historię zaraz zobaczymy. Karta po kartce, oglądając bardzo symboliczne ilustracje-piktogramy, dzieci opowiadały treść, częściowo oczywiście korzystając z posiadanej wiedzy na temat tej bajki. Książka, która wydaje się dziwna, szczególnie dorosłym, okazuje się bardzo interesującym materiałem do pracy z dziećmi, z takimi publikacjami nie można się nudzić. Okazuje się też, że tytuł wspaniale odzwierciedla zawartość i emocje, jakie książka wywołuje: "Czerwony Kapturek- swoimi słowami" Sonia Chaine, Adrien Pichelin - wydawnictwo Entliczek. Dla porównania, a właściwie dla zobaczenia różnic zajrzeliśmy do innej publikacji "Rok w lesie" Emilii Dziubak - Nasza Księgarnia, która wspaniale w nieskończonej ilości szczegółów przedstawia życie lasu.
   Małym czytelnikom obie książki bardzo się podobały, już w listopadzie spotkamy się na kolejnych zajęciach promujących czytelnictwo.
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz