poniedziałek, 30 października 2017

Dzień Kundelka

     25.10.2017, w Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie, obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji odwiedziła nas pani weterynarz Anna Brzychcy, oraz grupa uczniów z I SP w Sulęcinie. Święto powstało aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi.
     Pani weterynarz bardzo interesująco opowiadała, jak właściwie zajmować się czworonogiem, czym go karmić, jak pielęgnować, jak odczytywać sygnały jego ciała. Właściwa troska o pieska to obowiązek każdego właściciela, zapewnia mu to zdrowie i  prawidłowy rozwój.
     Mali uczestnicy zadawali wiele pytań, opowiadali też o swoich zwierzątkach. Miły akcentem była tez zabawa w doczepianie elementów z zawiązanymi oczami, łatwo nie było, za to śmiechu co niemiara. Obejrzano tez bajkę animowaną o Reksiu, która była bardzo pouczająca.
     Przygotowaliśmy tez wystawę książek o psach, zarówno literackich, jak i popularnonaukowych. Część z publikacji była ostatnio zakupiona przez bibliotekę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, książki były uważnie przeglądane.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz