poniedziałek, 19 października 2015

Czytam Sobie w Bibliotece - spotkanie "Spacer po Księżycu"

     Biblioteka Pedagogiczna w Sulęcinie zgłosiła się do akcji "Czytam Sobie w Bibliotece". Otrzymaliśmy komplet materiałów i przeprowadzamy zajęcia promujące czytelnictwo wśród dzieci. 12.10.2015 odbyło się pierwsze spotkanie, na które przybyła grupa Żabek z Przedszkola Nr 1 w Sulęcinie, z panią M.Michalską. Zajęcia były inspirowane scenariuszem "Księżyc na tapetę", u nas po przeróbkach nosiły tytuł "Spacer po Księżycu" - całość inspirowana była książką Ewy Nowackiej: "Apollo 11".
     Podczas spotkania przedstawiane były fragmenty tekstu książki, była też prezentacja multimedialna, na której dzieci mogły zobaczyć zdjęcia księżyca, jego powierzchni, astronautów. Uczestnicy mieli też możliwość wykonywania rysunków w technice frottage - odbijania, odrysowywania faktury znajdującej się pod kartką, oraz faktury buta - mój księżycowy ślad. Wykonane prace przyczepiono do schematu księżyca.
     Zajęcia podobały się dzieciom. Były one bardzo zaangażowane podczas wszystkich zadań. Warto też podkreślić dużą wiedzę u dzieci na tematy związane z księżycem, kosmosem, układem planetarnym - wszechświat wszystkich interesuje :)
   Zapraszamy kolejne grupy chętnych (starsze grupy przedszkolne i klasy I-III) do udziału w zajęciach z cyklu Czytam Sobie w Bibliotece. Informacji o tematach zajęć i terminach udzielamy telefonicznie (957553112)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz