sobota, 19 września 2015

Zajęcia dla dzieci - Czytam sobie w Bibliotece„Czytam sobie w bibliotece”to ogólnopolski projekt, do którego przyłączyła się Biblioteka Pedagogiczna w Sulęcinie. Jego tematyka doskonale wpisuje się w jeden z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej na rok szkolny 2015/2016, czyli „rozwijanie kompetencji czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży”.

Od 15 września do 15 listopada 2015 r. Biblioteka Pedagogiczna zorganizuje warsztaty dla dzieci w wieku 5-8 lat, na których najmłodsi czytelnicy w twórczy sposób będą interpretować poznaną literaturę.  Podczas zajęć zostaną wykorzystane materiały, które Biblioteka otrzymała od organizatorów projektu. W ich skład wchodzą: komplet 9 książek z serii „Czytam sobie”, scenariusze lekcji, kolorowanki, naklejki, teczki, zakładki do książek, dyplomy dla uczestników.

Pomysłodawcą akcji „Czytam sobie w bibliotece” jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt realizowany jest we współpracy z Wydawnictwem Egmont, przy wsparciu finansowym Instytutu Książki w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa”, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do uczestnictwa w warsztatach - szczegóły w Bibliotece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz