sobota, 31 maja 2014

Po Lekcji Czytania

   28.05.2014, w Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie odbyło się spotkanie z Ingą Iwasiów, w ramach cyklu Lekcje czytania z…, którego tematem były wiersze Tadeusza Różewicza - o rodzicach, śmierci, przemijaniu.
    Inga Iwasiów przedstawiła sylwetkę Różewicza poety, którego odejście symbolicznie kończy XX wiek w literaturze. Sylwetkę, na której mocno odcisnął się tragizm wojennych doświadczeń. Pani profesor przedstawiła też najnowszy numer Tygodnika Powszechnego, zachęcając wszystkich do czytania zawartych tam artykułów i felietonów.
    Obecna na spotkaniu duża grupa młodzieży ( I LO, ZSLiZ , Gimnazjum) i nauczycieli aktywnie uczestniczyła w dyskusji o poezji Różewicza. Zastanawiano się nad ważnymi problemami dotyczącymi naszego stosunku do starszych osób w rodzinach. Mówiono o ulotności, przemijaniu i niepowtarzalności wielu chwil, które po śmierci bliskich pozostają wspomnieniami. Spotkanie było poruszające dla uczestników, dla wielu stało się punktem wyjścia do rozmyślań, do dodatkowych poszukiwań literackich. Wsłuchując się w dyskusje młodzieży po spotkaniu można było usłyszeć , że chcieliby częściej uczestniczyć w tak prowadzonych dyskusjach literackich, bo dzięki nim nabierają do literatury bardziej osobistego stosunku. Poezja staje się częścią życia.
    Lekcja czytania z Ingą Iwasiów, to wartościowe spotkanie, pod którego wpływem pozostaniemy na długo.

                             
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz