poniedziałek, 17 czerwca 2013

Wystawa projektu - "Kto zbudował świątynię w Sulęcinie?"

 W Bibliotece Pedagogiczne w Sulęcinie, do końca czerwca będzie można oglądać wystawę : "Kto zbudował świątynię w Sulęcinie?"
   Wystawa jest owocem projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, z programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Ślady przeszłości-uczniowie adoptują zabytki". Projekt nadzorowała pani Wioletta Kaźmierczak, która jednocześnie przygotowała wystawę. Jest ona przeznaczona dla wszystkich mieszkańców Sulęcina, uczniów wszystkich szkół, a także dla rodziców, którzy mogą oglądać ją w czasie dla siebie dogodnym, w godzinach popołudniowych.
   Oglądając tę niezwykle ciekawą wystawę można dowiedzieć się: kto rozpoczął budowę sulęcińskiego kościoła, co jedli jego budowniczowie, poznacie tez patrona świątyni, ciekawostki archeologiczne, m.in. o dołkach ogniowych, a także zobaczycie prace plastyczne zainspirowane świątynią.
    Jednym słowem warto zajrzeć do Biblioteki, obejrzeć ekspozycję i pogłębić swoją wiedzę o naszej małej ojczyźnie. A wszystko to dzięki pani Wioletcie Kaźmierczak z SOSW Sulęcin i jej młodym podopiecznym.
   Zapraszamy do oglądania w godzinach otwarcia Biblioteki (pn-pt: 8-17, sb: 9-13).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz