czwartek, 13 czerwca 2013

Wizyta gości z Turcji

   6.06.2013, w naszej Bibliotece miały miejsce warsztaty. Odbyły się one w ramach projektu Comenius realizowanego przez sąsiadujące z nami I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie. W spotkaniu uczestniczyła grupa polskiej młodzieży, oraz goście z Samun w Turcji.
   W Bibliotece została zaprezentowana wystawa przygotowana przez uczniów, ukazująca wyniki dotychczasowych działań w projekcie Comenius-Voting Yes for Europe! , czyli relacje z wizyt w zagranicznych szkołach. Bibliotekarki przygotowały wystawę książek o historii i atrakcjach turystycznych Turcji, a także książki noblisty Pamuka - omówienie tej małej ekspozycji wzbudziło zainteresowanie gości.
   Najważniejszym punktem spotkania były warsztaty artystyczne, prowadzone przez A.Kicińską, podczas których wspólnie przygotowano słownik polsko-turecko-angielski obejmujący słowa i zwroty związane z różnymi dziedzinami życia. Drugą pracą było zrobienie zakładki na bazie papieru czerpanego, przygotowanego przez B.Szulc-Krajkę, uczestnicy mieli okazję zobaczyć mały pokaz produkcji tego surowca, co wzbudziło duże zainteresowanie. Do zrobienia pracy używaliśmy materiałów recyklingowych. Goście otrzymali od nas także pamiątkowe metalowe zakładki do książek, my dostaliśmy ciekawą płaskorzeźbę. Po spotkaniu zostało dużo zdjęć i miłych wspomnień :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz