czwartek, 4 kwietnia 2019

"Tworzenie i udostępnianie quizów'- III spotkanie SIECI WSPÓŁPRACY BIBLIOTEKARZY

26 marca bibliotekarze sulęcińskich szkól spotkali się w bibliotece pedagogicznej, w tym roku szkolnym, już po raz trzeci. Naszym gościem specjalnym była pani Katarzyna Tomicka, konsultant ds. technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Uczestniczyliśmy w warsztatach "Tworzenie i udostępnianie quizów", na których poznaliśmy aplikacje QUIZIZZ.

Jest to platforma oparta na grywalizacji, oferująca nauczycielom na każdym etapie edukacyjnym narzędzia do testowania postępów uczniów. Praca może się odbywać w przeglądarce internetowej i na urządzeniach mobilnych uczniów.

Prowadząca omówiła zakładanie konta na platformie, interfejs programu, tworzenie quizów i testów, udostępnianie quizów uczniom, pobieranie i prezentacje wyników oraz możliwość wydrukowania testu i wykorzystania go w klasie bez urządzeń mobilnych.
Aplikacje można wykorzystać na wiele sposobów, ale my bibliotekarze widzimy w niej przede wszystkim narzędzie do promocji książki i czytelnictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz