środa, 20 grudnia 2017

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy

     14.12.2017, w Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie, miało miejsce spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. Warsztaty odbyły się pod hasłem: "Tworzenie interaktywnych gier i ćwiczeń edukacyjnych z zastosowaniem aplikacji internetowych".
     Podczas warsztatów uczestniczki poznały LearningApps- bezpłatną platformę do tworzenia różnych ćwiczeń interaktywnych i prostych gier dydaktycznych, umożliwiającą założenie wirtualnej klasy i pracę z uczniami na platformę. Prowadząca warsztaty, pani Katarzyna Tomicka - konsultantka z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., omówiła kilka interaktywnych modułów, pokazała zasady tworzenia gier i quizów od podstaw oraz możliwość edytowania i zmieniania dla własnych potrzeb aplikacji już istniejących.
     Bibliotekarki podczas warsztatów założyły konto na platformie LearningApps, poznały jej najważniejsze funkcje, nauczyły się wykonywania ciekawych aplikacji, udostępniania, publikowania wykonywanych ćwiczeń i zapisywania ich do odtwarzania w trybie offline. Kolejne spotkanie sieci wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz