poniedziałek, 12 czerwca 2017

Terenowa gra literacka "Na tropie zaginionych książek"     8.06.2017, w piękny słoneczny dzień z Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie, wyszli na spacer bohaterowie trzech lektur. Niestety, zgubili się w naszym miasteczku i nie umieli wrócić do swoich książek. Na pomoc książkowym bohaterom wyruszyli uczniowie:  z SP w Sulęcinie, SP w Wędrzynie i Zespołu Szkól w Torzymiu. Tak zaczęła się pierwsza tego typu, w naszym mieście, terenowa gra literacka POTYCZKI LITERACKIE „Na tropie zaginionych książek”
     W poszukiwaniu zaginionych postaci, każda z trzech drużyn, przemierzała ulice Sulęcina inną trasą. Po drodze korzystając z licznych wskazówek i podpowiedzi uczestnicy odwiedzili 5 stacji. Po wykonaniu zadania na każdej stacji otrzymywano jedną lub dwie litery. Litery ze wszystkich stacji miały wskazać miejsce zakończenia gry, stację 6 – METĘ.
Zadania dla uczestników: Układanie z liter 4 tytułów znanych książek; Sprawdzenie w sklepie, jakie warzywa z wiersza Brzechwy można w nim kupić; Wyszukiwanie szczegółów w multiobrazku; Wykreślanka – Imiona bohaterów literackich; Zabawa Tak-Nie – Zgadnij kim jestem?

   Cele i założenia gry terenowej POTYCZKI LITERACKIE „Na tropie zaginionych książek”:
- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania książką, motywowanie do czytania,
- kształtowanie właściwych zachowań społecznych (praca w grupie, promowanie zasad fair play),
- uczą wytrwałość w dążeniu do realizacji postawionych zadań i celów,
- uczy logicznego myślenia, wspomaga kreatywność, pogłębia pamięć,
- integracja  środowiska nauczycieli i uczniów.
   Gra terenowa została przygotowana przez uczestniczki sieci  współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy z powiatu sulęcińskiego - B.Szulc-Krajka, D. Banasiak, D. Nazwalska, J. Nitecka, K. Pławuszewska, M. Pilecka, A.Pecuch. Młodym uczestnikom pomagali uczniowie z Gimnazjum w Sulęcinie i z  I LO w Sulęcinie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz