środa, 12 kwietnia 2017

Wystawa "Wspomnień czar... Fotografie Olgierda Olisiewicza"

   Już prawie tydzień temu, 6.04.2017, w Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie, otwarto niezwykłą wystawę "Wspomnień czar... Fotografie Olgierda Olisiewicza". Wystawa wpisuje się w cykl działań biblioteki promujący mieszkańców, którzy w naszym mieście żyli i tworzyli i tym wpisali się na trwałe w jego historię.
   Licznie zgromadzeni goście wysłuchali historii pana Olgierda Olisiewicza oraz mieli możliwość obejrzenia kilkuset unikalnych fotografii. Przygotowująca wystawę Arletta Plamowska, z wielkim trudem dokonała wyboru zdjęć. Spośród ich ogromu postanowiła pokazać głównie obrazy Sulęcina, Ośna, Lubniewic i innych okolicznych miejscowości, oraz serię zdjęć przyrodniczych pokazujących piękno ziemi sulęcińskiej. Tym razem na wystawie nie pokazano zdjęć o charakterze "obyczajowym", scen wakacyjnych, rodzinnych, towarzyskich - myślimy, że będzie to materiał na kolejną wystawę, w przyszłości.
   Zgromadzeni goście wspominali pana Olgierda, jego poczucie humoru, dążenie do perfekcji w fotografowaniu, to że starał się być zawsze tam, gdzie się coś działo, aby uwieczniać na zdjęciach "chwile". Jesteśmy Mu wdzięczni, za fotografie które pozostały, chociaż pana Olgierda już wśród nas nie ma. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Sulęcina za przybycie na otwarcie wystawy. Dziękujemy pani Ludwice Olisiewicz i rodzinie, za to, że byli z nami w tym wyjątkowym dniu, oraz za użyczenie mam zdjęć z domowego archiwum.
   Tych co wystawy jeszcze nie widzieli, zapraszamy, będzie czynna do końca kwietnia - Biblioteka Pedagogiczna, Sulęcin, ul.E.Plater 3 (pn-pt 8.00-17.00, sb 9.00-13.00)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz