środa, 7 grudnia 2016

"Dzień z Książką" w ZSLiZ Sulęcin

     Biblioteka Pedagogiczna w Sulęcinie na co dzień współpracuje z nauczycielami i uczniami ZSLiZ w Sulęcinie. Tym razem mieliśmy przyjemność brać udział w zajęciach warsztatowych: "Dzień z Książką - Czytam, więc Jestem". Opowiedzieliśmy uczestnikom o roli i zadaniach naszej placówki, o tym, jak możemy pomagać uczniom szkoły średniej w poszukiwaniu informacji.
      Warsztaty składały się z 3 modułów: 1- Czytanie Sienkiewicza, gdzie mieliśmy możliwość wysłuchania fragmentu "Ogniem i mieczem" czytanego przez grupę uczniów wraz z opiekunem, 2- Dyskusja panelowa "Czytać czy oglądać", gdzie wszyscy uczestnicy brali udział w dyskusji w oparciu o fragment epilogu z książki "Pan Tadeusz" oraz odpowiedni urywek filmu, 3- Recenzje, rekomendacje, lista książkowych przebojów - w tym module mogliśmy wysłuchać opowieści o czytaniu nauczycieli i pracowników szkoły, które pokazywały wszystkim, że warto jest czytać. Zapoznaliśmy się także z książką napisaną przez uczniów ZSLiZ na konkurs Ridero - uczennice opowiedziały, o swoim pomyśle, jak tworzyły dialogi i poszczególne opowiadania, obejrzeliśmy tez piękne ilustracje, które same wykonały.
      Warsztaty wywarły na nas duże wrażenie. Dziękujemy za możliwość udziału w nich. A młodzieży życzymy dalszych owocnych kontaktów z literaturą i fascynujących literackich poszukiwań.
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz