czwartek, 9 czerwca 2016

Noc Bibliotek w BP Sulęcin

   Biblioteka Pedagogiczna w Sulęcinie, postanowiła włączyć się do ogólnopolskich obchodów Nocy Bibliotek - u nas impreza odbyła się 3.06.2016. Spotkanie przebiegło pod hasłem: "Wolno Czytać - Biblioteka Handmade". Czyli biblioteczne potyczki z rękodziełem, bo poza czytaniem rękodzieło jest tym, co bardzo lubimy. Tym razem nasza oferta spodobała się mieszkańcom i w gronie 20 osób spędziliśmy mile i pracowicie czas. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia naszej biblioteki i pokazania gościom zakamarków niedostępnych na co dzień.
   Następnie odbyły się dwa warsztaty. Na pierwszym wykonywaliśmy zakładki, techniką decoupage, według pomysłów własnych uczestników - bo podczas czytania bez zakładek ani rusz. Na drugim warsztacie każdy mógł zapoznać się z techniką formowania mydełek glicerynowych. Przedstawione zostały składniki: baza, zapach, barwniki, dodatki, formy. Uczestnicy sami dobrali potrzebne komponenty i zalewali je roztopioną masą, a efekt zadowolił każdego, szczególnie po ozdobnym zapakowaniu mydełka.
   Zorganizowaliśmy też wystawę książek prezentujących ciekawe techniki rękodzieła, która cieszyła się zainteresowaniem gości. Dyskutowaliśmy o książkach, które lubimy czytać, skąd je zdobywamy, co nas w nich interesuje.
   Noc Bibliotek, a właściwie wieczór w bibliotece był dla wszystkich czasem twórczego relaksu, w otoczeniu książek. Gości byli bardzo zadowoleni z samego faktu spotkania i bycia ze sobą. I temu właśnie biblioteki służą - są platformą do spotkań międzyludzkich w dzisiejszym zagonionym świecie.
   Zdjęć kilka - bo jak zwykle nie było kiedy ich robić.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz