piątek, 13 maja 2016

Tydzień Bibliotek - Dzień Otwartych Funduszy Europejskich w Bibliotece

   12.05.2016 w Biblioteka Pedagogiczna w Sulęcinie świętowała Dzień Otwartych Funduszy Europejskich. 6 lat temu zakończył się generalny remont naszej placówki, dzięki któremu mieszkańcy powiatu sulęcińskiego mogą, w komfortowych warunkach korzystać z naszych usług. Biblioteka Pedagogiczna w Sulęcinie, to miejsce codziennie tętniące życiem. Każda ucząca się osoba może korzystać z naszego bogatego, dobieranego od lat, księgozbioru. Prowadzimy także kartotekę artykułów z czasopism, szczególnie lubianą przez studentów kierunków humanistycznych. Każdy mieszkaniec może u nas korzystać z internetu, w celach edukacyjnych i życiowych. Prowadzimy także różnorodne zajęcia dla przedszkolaków, uczniów, nauczycieli. Mamy zasadę, że każdy czytelnik i użytkownik powinien wyjść zadowolony. Otwarte Fundusze Europejskie, z których skorzystaliśmy, nie zostały zmarnowane, cały czas doskonalimy swoje usługi.
   Tego dnia odwiedziły nas dzieci z opiekunami z Przedszkola Nr 1 i Przedszkola Nr 2 w Sulęcinie. Dzieci zapoznały się z krótką prezentacją o Otwartych Funduszach Europejskich, prostym językiem staraliśmy się przedstawić im co to są fundusze i jaką rolę odgrywają one w rozwoju naszego kraju. Wszystko na przykładzie naszej biblioteki - dzieci obejrzały zdjęcia biblioteki przed remontem i w jego trakcie. Każdy młody uczestnik otrzymał na pamiątkę spotkania okolicznościowy balonik i chorągiewkę.
   Dorośli zwiedzający naszą Bibliotekę mieli możliwość zapoznania się z przykładami Otwartych Funduszy Europejskich w powiecie sulęcińskim, które były opisane na tablicy. Na co dzień często nie zdajemy sobie sprawy, ile środków z Otwartych Funduszy Europejskich, zainwestowano w rozwój naszej okolicy.

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz