środa, 9 marca 2016

Zaproszenie na premierę filmu - Powstanie w Getcie Warszawskim

  

Zapraszamy zorganizowane grupy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do obejrzenia premiery filmu o Powstaniu w Getcie Warszawskim. Projekcja zorganizowana we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w ramach akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" w rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim.
    Chętne osoby dorosłe - mogą oczywiście dołączyć do wydarzenia - prosimy o kontakt.

    Projekcja filmu zostanie poprzedzona: wstępem i krótkimi zajęciami plastycznymi - robienie papierowych żonkili - przypinek.

Kontakt i zapisy pod nr tel. (95) 755-31-12

    Film o powstaniu w getcie warszawskim składa się z trzech spójnych części. Pierwsza – przedstawia sytuację Żydów w przedwojennej stolicy oraz historię getta warszawskiego do momentu wybuchu powstania przy użyciu niepublikowanych wcześniej archiwalnych zdjęć i filmów z Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, Shoah Foun-dation i Filmoteki Narodowej. Jego reżyserką jest Kamila Veymont, animację tworzy Łukasz Rusinek.

Sercem filmu jest pokazanie przebiegu powstania w getcie warszawskim, z uwzględnieniem motywów i racji postępowania poszczególnych bohaterów. Chcemy opowiedzieć historię powstania w sposób, w jaki nigdy jeszcze tego nie robił – metodą animacji poklatkowej. Dzięki niej, będziemy mogli pokazać powstanie z całym ładunkiem emocjonalnym i potencjałem dramatycznym, nie korzystając przy tym z materiałów filmowych zro-bionych przez nazistów. Projektujący animację Łukasz Rusinek poszedł tropem zaproponowanym w słynnych produkcjach: "Walcu z Baszirem" i "Persepolis".

Ostatnia część to materiał pokazujący upamiętnienie polskich Żydów w przestrzeni współczesnego miasta, na wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz obecny wygląd miejsc związanych z gettem
warszawskim. Zdjęcia to tej części zostały zrobione przy pomocy kamery umieszczonej na dronie.

    Opisując wydarzenie korzystałam z istniejącego już opisu wydarzenia koleżanek z Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie.
https://www.facebook.com/events/498737597000416/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz