środa, 27 stycznia 2016

Czytam sobie w Bibliotece - Wyprawa na Biegun

   W naszej Bibliotece kolejne zajęcia z serii Czytam Sobie w Bibliotece. 20.01.2016 i 21.01.2016 odwiedziły nas grupy z Przedszkola Nr 1 i Przedszkola Nr 2 w Sulęcinie.
   Tym razem książka Rafała Witka: "Wyprawa na Biegun: o ekspedycji Amundsena". Odpowiednia książka na trwająca porę roku. Dzieci z uwagą wysłuchały tekstu (komentowanego) o pierwszej wyprawie ludzi na biegun południowy. Na tablicy multimedialnej mogły zobaczyć piękne ilustracje do tekstu, a następnie zdjęcia z pierwszej wyprawy arktycznej, zdjęcia zwierząt i krajobrazów. Nie zabrakło też map Antarktydy oraz wyszukiwania jej na globusie. A w części ruchowej dzieci z zapałem odtańczyły i zaśpiewały "O jak przyjemnie i jak wesoło", oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej - chodzenie po krach. Jednak największą frajdę sprawiło przedszkolakom budowanie igloo, z dostępnych w bibliotece materiałów.
   Książki wydawnictwa Egmont, z serii Czytam Sobie, są bardzo wartościowe i atrakcyjne dla młodych czytelników. Interesujące są pozycje oparte o autentyczne zdarzenia - takie jak pierwsza wyprawa na biegun, czy lot na księżyc - dzięki nim dzieci powiększają swą wiedzę o otaczającym świecie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz