czwartek, 22 grudnia 2016

Świąteczne Życzenia

     Kochani Czytelnicy i nasi Przyjaciele, z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego 2017 Roku, przyjmijcie od nas moc życzeń - niezapomnianych książkowych podróży, zdrowia i spokoju.

     Informujemy, że w okresie świątecznym ulegają zmianie godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie.

23 XII (piątek) – 8.00-13.00

24 XII – 26 XII – nieczynne

27 XII – 30 XII – 8.00-15.00

31 XII (sobota) – nieczynne

wtorek, 13 grudnia 2016

Klub Czytających Rodzin - Teatrzyk Kamishibai "Spotkanie z Wilkiem"

     10.12.2016, w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Klubu Czytających Rodzin. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z serią książeczek o przygodach przesympatycznego Wilka, autorstwa Orianne Lallemand, wydawnictwa Adamada. Na podstawie jednej z nich zostało przygotowane przedstawienie Teatru Kamishibai pt: "O Wilku, który chciał zmienić kolor". Wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli, jak Wilk radził sobie, ze zmianami koloru i który ostatecznie wybrał. Sam teatrzyk, to było dla uczestników za mało, dzieci wysłuchały jeszcze jednej historii: "O Wilku, który bał się własnego cienia". Każdy mógł się pobawić z szydełkowym wilkiem i zajrzeć do jego brzuszka, zapinanego na zamek. A na zakończenie zajęć zostały wykonane leśne scenki z plasteliny, szyszek i drewnianych elementów.
      Cieszymy się, że nasz Klub ma już stałych bywalców. Spotykamy się w małym kameralnym gronie, ale mamy nadzieję, że dołączą do nas kolejne rodziny chcące poznawać ciekawe pozycje literatury dziecięcej. Zapraszamy już w styczniu.










Warsztaty dla rodzin - "Choinka z papierowej wikliny"

     9.12.2016, w naszej Bibliotece odbyły się przedświąteczne warsztaty dla rodzin. Wspólnie wykonywaliśmy choinki z papierowej wikliny, z gazetowych rurek. Choinki takie można pomalować na dowolny kolor, ozdobić małymi świecidełkami,albo zrobić z nich aniołka - nakładając główkę z kulki styropianowej i doklejając skrzydła. Z formy choinkowej da się też zrobić czapkę mikołajową. Dzieci z rodzicami dzielnie zmagały się z choineczkami. Najmłodsi z pasją kolorowali wilka kredkami i wyklejali plasteliną, zrobili też małe leśne widoczki. Czas spędzony wspólnie szybko minął. Mamy nadzieję, że dla uczestników był inspiracją do tworzenia zimowych dekoracji.
      Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.






poniedziałek, 12 grudnia 2016

Warsztaty "Ozdoby na Boże Narodzenie"

   8.12.2016, w naszej bibliotece odbyły się warsztaty dla dzieci z koła plastycznego z SP Sulęcin. Młodzi uczestnicy mieli możliwość wykonać szereg dekoracji świątecznych, które już niedługo będą mogli wykorzystać w bożonarodzeniowych kompozycjach. Dzieci wykonały: karneciki do prezentów, opaskę do serwetek w kształcie gwiazdki, choinkę do sztućców.






sobota, 10 grudnia 2016

Warsztaty dla nauczycieli

Przypominamy, nauczycielom chcącym rozwijać swą wiedzę i kompetencje, o szkoleniach organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sulęcinie.
13.12.2016, w godz.15.00-17.00 odbędzie się spotkanie "Wykorzystanie lapbooka w pracy z uczniem", a 19.12.2016, o 11.00 "Edycja grafiki". Zapraszamy.

czwartek, 8 grudnia 2016

Warsztaty "Bajkoterapii" w bibliotece

     Informujemy wszystkie osoby, które już zapisały się na poniższe zajęcia. Kolejna edycja warsztatów "Bajkoterapia metodą pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym" odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie dnia 14.01.2017.

Warsztaty dziennikarskie w bibliotece

"Dziennikarstwo bez tajemnic" - W Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie, 25.11.2016, odbyły się pierwsze warsztaty dziennikarskie. Zajęcia prowadziła p.Hanna Ciepiela. Celem cyklu spotkań jest podnoszenie umiejętności świadomego odbioru mediów oraz selekcjonowanie i pisania informacji.

środa, 7 grudnia 2016

"Dzień z Książką" w ZSLiZ Sulęcin

     Biblioteka Pedagogiczna w Sulęcinie na co dzień współpracuje z nauczycielami i uczniami ZSLiZ w Sulęcinie. Tym razem mieliśmy przyjemność brać udział w zajęciach warsztatowych: "Dzień z Książką - Czytam, więc Jestem". Opowiedzieliśmy uczestnikom o roli i zadaniach naszej placówki, o tym, jak możemy pomagać uczniom szkoły średniej w poszukiwaniu informacji.
      Warsztaty składały się z 3 modułów: 1- Czytanie Sienkiewicza, gdzie mieliśmy możliwość wysłuchania fragmentu "Ogniem i mieczem" czytanego przez grupę uczniów wraz z opiekunem, 2- Dyskusja panelowa "Czytać czy oglądać", gdzie wszyscy uczestnicy brali udział w dyskusji w oparciu o fragment epilogu z książki "Pan Tadeusz" oraz odpowiedni urywek filmu, 3- Recenzje, rekomendacje, lista książkowych przebojów - w tym module mogliśmy wysłuchać opowieści o czytaniu nauczycieli i pracowników szkoły, które pokazywały wszystkim, że warto jest czytać. Zapoznaliśmy się także z książką napisaną przez uczniów ZSLiZ na konkurs Ridero - uczennice opowiedziały, o swoim pomyśle, jak tworzyły dialogi i poszczególne opowiadania, obejrzeliśmy tez piękne ilustracje, które same wykonały.
      Warsztaty wywarły na nas duże wrażenie. Dziękujemy za możliwość udziału w nich. A młodzieży życzymy dalszych owocnych kontaktów z literaturą i fascynujących literackich poszukiwań.